Zdrowe ciało

0
36

Chyba każdy z nas wie, jak istotną dla zdrowia kwestią jest prawidłowa masa ciała. Nadwaga i otyłość to prawdziwe plagi współczesnych społeczeństw krajów wysokorozwiniętych. Nadmiar tkanki tłuszczowej w ciele człowieka zwiększa ryzyko nabawienia się wielu groźnych chorób: cukrzycy, miażdżycy, zwyrodnień stawów i kręgosłupa a nawet raka. Leczenie otyłości jest bardzo trudne, dlatego znacznie lepiej jest jej zapobiegać, niż się z nią zmagać, gdy już się pojawi. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i zdrowy styl życia: odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Ważne jest również regularne sprawdzanie, czy nasze ciało jest w dobrej formie. Skąd mamy to wiedzieć?

Okazuje się, że samo ważenie się i monitorowanie masy ciała jest zdecydowanie niewystarczające. Należy bowiem pamiętać, że to ile mamy kilogramów, nie mówi zbyt wiele o faktycznym stanie naszego ciała. Można mieć prawidłowe według tabeli BMI, lecz być tak zwanym „skinny fat”- czyli mieć bardzo słabo umięśnione ciało i nadmiar tłuszczu odłożony na brzuchu, oraz otłuszczone narządy wewnętrzne. Taka sylwetka nie ma nic wspólnego ze zdrowiem! Liczy się nie tylko ciężar ciała, ale też jego skład: to ile procent zajmuje w nim tłuszcz, ile woda a ile mięśnie. Czy da się to sprawdzić? Tak, można się tego dowiedzieć dzięki specjalnemu urządzeniu: dzięki analizatorowi składu ciała. Analizator składu ciała dostarczy nam kompleksowych informacji na temat tego, jak jesteśmy zbudowani: czy nie jesteśmy zbyt otłuszczeni, czy nie mamy zbyt słabych mięśni w określonym miejscu, czy nie zatrzymujemy nadmiaru wody w organizmie- i wiele innych.

Z dostępnych na rynku polskim urządzeń tego typu, dobrą opinią cieszą się analizatory składu ciała InBody. Są one bardzo dokładne i dlatego są wykorzystywane przez bardzo wielu dietetyków, trenerów personalnych, oraz lekarzy. Analizatory składu ciała InBody są dostępne w kilku różnych modelach. Wszelkie informacje na temat sposobu działania tych urządzeń można znaleźć na stronie Inbodypoland.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie krzesła wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here