Alternatywa dla operacji

W dzisiejszych czasach różnego typu problemy zdrowotne związane z jamą brzuszną są bardzo częste. Jest to spowodowane niewłaściwą dietą, stresem oraz brakiem aktywności fizycznej. Na początku dolegliwości nie są regularne i uciążliwe, jednak z czasem większość pacjentów decyduje się na wizytę u lekarza i badania kontrolne.

Zabieg laparoskopii

Laparoskopia Katowice to jedna z metod diagnostycznych wykorzystywanych przy wszelkiego rodzaju zmianach, głównie w obrębie jamy brzusznej. Podczas zabiegu pobierany jest materiał do badania histopatologicznego, wskazującego czy dana zmiana jest łagodna, czy złośliwa.

Laparoskopia Kraków jest zazwyczaj alternatywą dla dużo poważniejszej operacji. W związku z tym wielu lekarzy decyduje się najpierw na taki zabieg, ponieważ laparoskopia Śląsk jest o wiele mniej skomplikowana oraz mniej stresująca.

Narzędzia do diagnozy – laparoskopia Katowice

Laparoskopia Kraków jest wykonywana przy pomocy urządzenia, zwanego laparoskopem. Jest to wziernik z teleskopem i źródłem światła, oraz kamerą transmitującą obraz do monitora. Dzięki temu lekarz prowadzący zabieg na bieżąco widzi, w którym punkcie jest narzędzie i ma możliwość bardziej precyzyjnego wykonywania nacięć.

Sam zabieg polega na wprowadzeniu do jamy brzusznej rurki, która wpompowuje gaz. Dzięki temu powstaje w brzuchu przestrzeń umożliwiająca obserwację. Z drugiej strony również poprzez nacięcie wprowadza się kaniulę zakończoną laparoskopem do pobierania próbek.

Laparoskopia Śląsk a diagnostyka

Laparoskopia Katowice często jest przeprowadzana w diagnostyce różnorodnych chorób. Wskazaniem do takiego zabiegu są wszelkie ostre bóle brzucha, urazy w obrębie jamy brzusznej, ocena chorób nowotworowych, a także diagnostyka części chorób wątroby oraz narządów rodnych u kobiet.

Mimo tego, że ten rodzaj zabiegu wykonywany jest stosunkowo od niedawna, znalazł już wielu zwolenników wśród pacjentów i lekarzy. Przede wszystkim dlatego, że jest on o wiele bezpieczniejszy niż w przypadku normalnej operacji.

Nacięcia na brzuchu, przez które wprowadza się laparoskop, są niewielkie i szybciej się goją. W związku z tym pacjent może o wiele szybciej wrócić do swojej codziennej aktywności, również zawodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here