Chirurg naczyniowy - szerokie spektrum działania

Gdy mowa o chirurgu, to pierwsze skojarzenie jakie się pojawia, to stół operacyjny. Nie da się ukryć, że to właśnie sale operacyjne oraz gabinety zabiegowe stanowią dla chirurgów naturalne środowisko pracy. Jednak sama chirurgia jest pojęciem dosyć ogólnym. Można w jej obrębie wydzielić specjalne działy, jak na przykład chirurgię naczyniową.

Chirurgia naczyniowa Katowice – propozycja dla pacjentów nie tylko ze Śląska

Do chirurga naczyniowego zgłaszają się pacjenci, którzy otrzymali skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Wskazań do wystawienie takiego skierowania może być wiele. Niektóre przypadki są bardzo pilne, inne nie zagrażają bezpośrednio zdrowiu. Jednak przeważnie i tak trzeba odczekać swoje w długiej kolejce. Osoby, które chcą znacznie skrócić czas oczekiwania i zależy im na tym, aby fachową poradę dostać praktycznie od ręki, powinny skorzystać z poradnictwa prywatnego. Chirurg naczyniowy Katowice to specjalista, który zajmuje się między innymi poszerzaniem żył i tętnic, usuwaniem zmian zwyrodnieniowych, a także wszczepianiem protez naczyniowych. Jak widać, spektrum działania lekarza tej specjalizacji jest bardzo szerokie.

Kiedy udać się do specjalisty?

Chirurg naczyniowy katowice może pomóc w bardzo wielu przypadkach. Do lekarza tej specjalizacji zgłaszają się przeważnie osoby, które mają problemy zdrowotna na tle naczyniowym. Mogą to być, chociażby przerośnięte żylaki, czy też zmiany na tle miażdżycowym. Żylaki są o tyle dobre, że widać je gołym okiem i gdy tylko problem się pojawi, to można w porę zareagować. Są jednak choroby żylne, które rozwijają się bez specyficznych objawów, a mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Przykładem jest zakrzepica żył głębokich, która jeżeli nie zostanie w porę wychwycona, może doprowadzić do zatoru w płucach, a wówczas może pomóc jedynie błyskawiczna interwencja lekarska. Warto wykonywać profilaktyczne badania, a wówczas chirurgia naczyniowa Katowice będzie mogła swą działalność ograniczyć jedynie do interwencji lekarskich w przypadku drobnych zmian natury estetycznej, jednak dopóki osoby z grupy ryzyka nie zrozumieją konieczności wykonywania badań profilaktycznych, to lekarze będą mieli ręce pełne roboty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here