Dotacje na fotowoltaike w mazowieckim. Sprawdź programy na 2020!

Korzyści, które niesie ze sobą montaż paneli słonecznych, przekonują coraz większą liczbę osób do zainteresowania się tym rozwiązaniem. W roku 2020 aktywnych jest kilka programów stworzonych w celu zapewnienia wsparcia finansowego dla osób prywatnych i podmiotów decydujących się na montaż instalacji fotowoltaicznych. Dzisiaj chcielibyśmy skupić się na dotacjach dla mieszkańców oraz instytucji działających w województwie mazowieckim.

Programy dla indywidualnych gospodarstw domowych

Dla właścicieli domków jednorodzinnych o niezbyt dużych potrzebach energetycznych, a myślących o dodatkowym źródle energii elektrycznej, w tym roku interesującym rozwiązaniem jest program Mój Prąd zwany także 5000+ ze względu na maksymalną wysokość dotacji, czyli 5000 PLN. Pozwala on na stworzenie mikroinstalacji o mocy maksymalnej 10 kW. Nie jest to jednak samodzielna elektrownia napędzana energią słoneczną, służy ona do wspierania istniejącej już sieci elektrycznej, gdzie nadwyżka mocy jest magazynowana, a my mamy 12 miesięcy na jej wykorzystanie, np. w miesiącach zimowych.

Drugim programem skierowanym do osób indywidualnych jest inicjatywa Czyste Powietrze, gdzie maksymalna kwota dotacji może wynieść, aż 53 tys. PLN. Pozwala ona na stworzenie samodzielnej i w pełni niezależnej instalacji fotowoltaicznej, produkującej energię elektryczną wystarczającą do zaspokojenia potrzeb danego gospodarstwa domowego. Warto dodać, iż program ten ma szeroki zakres, np. pozwala na sfinansowanie wymiany pieca starego typu na nowsze, bardziej ekologiczne rozwiązanie grzewcze.

Fotowoltaika dostępna także w blokach

Dla podmiotów takich jak wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie czy też samorządy skierowany jest program Prosument 2. Umożliwia on instalację paneli słonecznych na terenie szkół, przedszkoli oraz innych obiektów do nich należących, przy wsparciu finansowym mogącym wynieść nawet 30 procent inwestycji. Dzięki temu tańsza i bardziej przyjazna środowisku energia elektryczna może popłynąć także do mieszkańców bloków.

Jak uzyskać dofinansowanie w 2020 roku w województwie mazowieckim

Każdy z tych programów ma swoje zasady, obostrzenia oraz długie listy wymaganych dokumentów. Na całe szczęście są na rynku firmy oferujące pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Jedną z nich jest PGreen, gdzie pod adresem https://pgreen.com.pl/panele-fotowoltaiczne/fotowoltaika-mazowieckie-instalacja-dofinansowania/ znajdują się konkretne informacje o danym dofinansowaniu, warunkach jego uzyskania oraz stronie technicznej tego ekologicznego i interesującego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here