Zdrowe ciało

0
2189

Chyba każdy z nas wie, jak istotną dla zdrowia kwestią jest prawidłowa masa ciała. Nadwaga i otyłość to prawdziwe plagi współczesnych społeczeństw krajów wysokorozwiniętych. Nadmiar tkanki tłuszczowej w ciele człowieka zwiększa ryzyko nabawienia się wielu groźnych chorób: cukrzycy, miażdżycy, zwyrodnień stawów i kręgosłupa a nawet raka. Leczenie otyłości jest bardzo trudne, dlatego znacznie lepiej jest jej zapobiegać, niż się z nią zmagać, gdy już się pojawi. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i zdrowy styl życia: odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Ważne jest również regularne sprawdzanie, czy nasze ciało jest w dobrej formie. Skąd mamy to wiedzieć?

Okazuje się, że samo ważenie się i monitorowanie masy ciała jest zdecydowanie niewystarczające. Należy bowiem pamiętać, że to ile mamy kilogramów, nie mówi zbyt wiele o faktycznym stanie naszego ciała. Można mieć prawidłowe według tabeli BMI, lecz być tak zwanym „skinny fat”- czyli mieć bardzo słabo umięśnione ciało i nadmiar tłuszczu odłożony na brzuchu, oraz otłuszczone narządy wewnętrzne. Taka sylwetka nie ma nic wspólnego ze zdrowiem! Liczy się nie tylko ciężar ciała, ale też jego skład: to ile procent zajmuje w nim tłuszcz, ile woda a ile mięśnie. Czy da się to sprawdzić? Tak, można się tego dowiedzieć dzięki specjalnemu urządzeniu: dzięki analizatorowi składu ciała. Analizator składu ciała dostarczy nam kompleksowych informacji na temat tego, jak jesteśmy zbudowani: czy nie jesteśmy zbyt otłuszczeni, czy nie mamy zbyt słabych mięśni w określonym miejscu, czy nie zatrzymujemy nadmiaru wody w organizmie- i wiele innych.

Z dostępnych na rynku polskim urządzeń tego typu, dobrą opinią cieszą się analizatory składu ciała InBody. Są one bardzo dokładne i dlatego są wykorzystywane przez bardzo wielu dietetyków, trenerów personalnych, oraz lekarzy. Analizatory składu ciała InBody są dostępne w kilku różnych modelach. Wszelkie informacje na temat sposobu działania tych urządzeń można znaleźć na stronie Inbodypoland.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here