Karmy specjalistyczne dla psów

Na pewno słyszałeś kiedyś hasło “jesteś tym, co jesz”. Choć brzmi ono dość obcesowo, w dużej mierze jest prawdziwe. Nie ukrywajmy – jedzenie wpływa na każdą osobę w bardzo wyraźny sposób. Tak samo jest też z naszymi pupilami, dlatego na ich dietę powinniśmy zwracać tak samo dużą uwagę, jak na własną. A czasem nawet większą, ponieważ nasz pies czy kot nie może do końca sam zdecydować, co będzie mu najbardziej odpowiadać.

Karma dedykowana dla pupila

Temat karm dla zwierząt warto zacząć od tego, że powinny one w pełni odpowiadać naszym pupilom. Oznacza to, że muszą być dopasowane do zwierzęcia pod każdym względem: do jego rasy, wielkości, wieku, stanu zdrowia, a czasem nawet płci i przebytych wcześniej zabiegów (na przykład karmy dla zwierząt sterylizowanych).

Jednocześnie każda karma dedykowana dla zwierząt powinna być przygotowana zgodnie z ogólnymi zasadami, dotyczącymi karmienia pupili. Musi zawierać odpowiednie skład, w którym – w przypadku kotów i psów – najważniejszą rolę odgrywa mięso, będące źródłem białka. Powinno mieć jak najwyższą jakość i być wolne od szkodliwych substancji, na przykład antybiotyków. Dodatkowo, w karmie dla zwierząt powinny znajdować się zbilansowane proporcje tłuszczy i w najmniejszej ilości węglowodanów, popiołu, włókna czy witamin i minerałów.

Karmy weterynaryjne

Drugim rodzajem karm dla zwierząt są karmy weterynaryjne. Charakteryzują się one tym, że są idealnie dostosowane do potrzeb zwierząt, które cierpią na różnego rodzaju choroby przewlekłe, takie jak choćby cukrzyca czy choroby nerek. W związku z tym muszą posiadać specjalistyczną dietę, która podnosi ich poziom zdrowia, a zmniejsza szansę na pogorszenie ich stanu.

Karmy weterynaryjne są wzbogacone o niezbędne zwierzętom minerały i witaminy, a także związki, które pozytywnie wpływają na ich stan w trakcie chorób przewlekłych. Często są to także karmy lżejsze, łatwiejsze do trawienia i przyswajania, co jeszcze bardziej poprawia ich wpływ na zdrowie pupili.

Specjalnie dla psów

Weterynaryjne karmy dla psów przygotowywane są przez najlepszych specjalistów z uznanych firm, którzy skład każdej karmy opierają na rzetelnej wiedzy z zakresu zwierzęcej dietetyki. Ich produkty są hipoalergiczne i dokładnie testowane pod kątem składu analitycznego, co gwarantuje ich najlepszy wpływ na organizm zwierzęcia i szybką poprawę jego kondycji.

Wśród karm weterynaryjnych dla psów możemy wyróżnić między innymi te dedykowane psom z problemami trawiennymi, które wspomagają układ trawienny i są bardzo lekkie, co umożliwia zwierzęciu bezproblemowe ich trawienie. Innym rodzajem często wykorzystywanych karm są te dedykowane dla zwierząt z chorobami nerek albo układu kostno-stawowego. Problemy te często dotyczą starszych piesków, które mogą mieć także osłabione zęby. Dlatego szczególnie w tym przypadku lepiej jest sięgać po produkty mokre w puszkach. Dodatkowo dostarczą one więcej wody do organizmu czworonoga, co na pewno poprawi funkcjonowanie jego nerek jeszcze bardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here