Dlaczego warto się zdrowo odżywiać – najważniejsze argumenty

0
6387

Prawidłowe odżywianie jest podstawą wzmacniania swojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Pomaga nam utrzymać wagę w przedziałach normy i zmniejsza ryzyko zachorowania na liczne niebezpieczne choroby jak np. cukrzyca typu 2, nadciśnienie, podwyższony poziomu cholesterolu oraz innych chorób sercowo-naczyniowych. Zmiana nawyków żywieniowych nie jest łatwa, jednak poznanie korzyści, jakie niesie za sobą zdrowa dieta, dla wielu jest wystarczającą motywacją do dbania o swoje odżywianie.

Dlaczego jedzenie jest tak ważne?

Zdrowe odżywianie to liczne korzyści dla naszego organizmu. Kiedy dobrze się odżywiamy, nie tylko lepiej wyglądamy, ale również lepiej śpimy, mamy więcej energii i lepszą koncentrację – a to wszystko składa się na zdrowsze i szczęśliwsze życie! Z czasem zdrowe ożywianie staje się nieodłączną częścią naszego stylu życia, co tylko zwiększa pożądane efekty. Osoby aktywne i dbające o swoją dietę, zazwyczaj:

  • mają zdrową wagę ciała
  • czują się lepiej niż przed zmianą diety
  • mają dużo energii i mogą ją codziennie wykorzystywać do większej ilości aktywności
  • mają silniejsze mięśnie i kości
  • cieszą się lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym

Z drugiej strony, nieprawidłowe odżywianie może doprowadzić do wielu bardzo niekorzystnych i szkodliwych rezultatów. Przykładami błędów żywieniowych są: spożywanie zbyt dużej ilości kalorii (wiąże się to bezpośrednio z przybieraniem na wadze), jedzeniem zbyt wielu wysoko przetworzonych produktów (jak np. gotowe produkty i słodycze) oraz picie słodkich napojów. Często w wyniku niezdrowej diety można doświadczać: częstych wahań nastoju, problemów z koncentracją, brak energii na codzienne czynności, notować gorsze rezultaty w pracy i w szkole. Największym zagrożeniem jest jednak ryzyko zachorowania na różne choroby związane z niezdrowym ożywianiem. Jednym ze sposobów, aby mieć pewność, że dostarczamy swojemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych, jest skorzystanie z oferty cateringu dietetycznego. Dieta pudełkowa Warszawa jest przygotowywana przez profesjonalnych dietetyków i kucharzy, a następnie dostarczana pod wybrany przez klienta adres, np. miejsce zamieszkania lub pracy.

Co to jest zdrowe odżywianie?

dieta sport

Zdrowe odżywianie nie polega na zmniejszeniu ilości spożywanego jedzenia, a czasem nawet wymaga zwiększenia liczby spożywanych kalorii. Głównym założeniem jest spożywanie szerokiej gamy produktów spożywczych w odpowiednich ilościach, aby dostarczać organizmowi to, czego potrzebuje. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że dieta jest bogata we wszystkie potrzebne składniki odżywcze, jest liczenie kalorii. Nie każdy ma jednak na to ochotę, a czasem codzienne odmierzanie produktów jest niemożliwe. W takiej sytuacji możemy skorzystać z diety pudełkowej. Catering dietetyczny to coraz popularniejszy sposób na zdrowe odżywianie – smaczne i urozmaicone posiłki są kuszącą alternatywą dla samodzielnie przygotowanej diety. Trzeba również pamiętać, że dieta nie może wykluczać wszystkich naszych ulubionych potraw, nawet jeżeli są niezdrowe. Najważniejsze jest zachowanie umiaru i stopniowe poprawianie sposobu odżywiania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here