nurt kawaii

Ludzie od czasów starożytności przywiązują uwagę do piękna oraz estetyki. Jednak ich zakres oraz charakter zmieniają się wraz z biegiem czasu. Coś co jest dziś atrakcyjne, przez naszych przodków nie było tak odbierane. Możemy przytoczyć przykład dzisiejszej mody lub makijażu, obecnie w dobie technologii i komercjalizacji, są to dziedziny które się naprawdę prężnie rozwijają. Jednak estetyka europejska znacznie różni się od tej dalekowschodniej. Zjawiskiem, które jest ciekawe w modzie występującej w Japonii jest kawaii. Co to znaczy? Przeczytaj poniższy artykuł, a wszystkiego się dowiesz!

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/kawaii/

Co oznacza termin kawaii?

Zjawisko kawaii powstało w Japonii, a dopiero z czasem rozprzestrzeniło się praktycznie na cały świat. Co oznacza ten termin? To słowo pochodzi z języka japońskiego, a oznacza przymiotnik ‚uroczy’. W przypadku akurat tego terminu, nie należy ograniczać się do jednego tłumaczenia, to słowo jest stosowane również w przypadku innych przymiotników, na przykład takich jak: puszysty, słodki, kochany, czy malutki. Jak widać ten termin nie posiada jednego znaczenia, ma wiele twarzy i definicji. Kawaii jest traktowane przez Japończyków jako coś dziecinnego i niedojrzałego. Osoba, która chce się wpisać w ten nurt, z reguły jest infantylna, zależna, bezradna i urocza jednocześnie. Dane zjawisko nie odnosi się wyłącznie do wyglądu, nawiązuje również do zachowania oraz sposobu bycia.

Kawaii, a kowaii – jaka jest różnica?

Kowaii to jeden z odłamów kawaii. Co oznacza? Słowo również jest zaciągnięte z języka japońskiego, oznacza przymiotnik ‚straszny’. lub ‚przerażający’. Nawiązuje do postaci, które są okaleczone oraz bezradne, przez co idealnie pasują do nurtu kawaii. Można powiedzieć, że takie osoby wzbudzają u innych pragnienie opieki. Zjawisko kawaii można znaleźć tak na dobrą sprawę w każdej dziedzinie życia. Kawaii to nie tylko coś co jest urocze, ale też coś co jest dziwne i przerażajace. Ten nurt łączy ze sobą zarówno elementy groteski, jak i kiczu.

Zobacz też: http://rozkloszowana.pl/kawaii-jak-powstal-ten-nurt/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here