pies

Mnóstwo ludzi krytykuje to, że pies zostaje adoptowany albo kupowany w ramach stróża, który ma pilnować posesji. Pies ma być dla nas przyjacielem. Obydwie funkcje jednak absolutnie się nie wykluczają. Obecnie masa ludzi decyduje się na takie posunięcie, w celu ochrony swojego terytorium przed potencjalnymi rabusiami. Jakie rasy psów będą się do tego najlepiej sprawdzać?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/rasy-psow-do-pilnowania-posesji/

Pies stróż – wymagania

To, że pies będzie miał za zadanie pilnować waszej posesji, nie znaczy, że ma nie mieć zapewnionych warunków. Nie ma znaczenia czy pies jest na dworze czy w domu. Musimy stworzyć ma miejsce, które będzie dla niego miejscem do spania. Ważne jest, aby było dla niego komfortowe, ponieważ musi on się czuć w nim swobodnie. Nie może być to zdecydowanie zwykła buda i łańcuch czy kojec. Znacznie lepiej sprawdzi się specjalny kojec oraz ocieplana buda. Oczywiście, to że psiak może mieć też swoje własne miejsce na dworze, nie znaczy, że nie może być puszczony luźno.

Owczarek środkowoazjatycki

Owczarek środkowoazjatycki to niezwykle okazały pies, który dodatkowo sprawdzi się w roli stróża. Jest pieskiem wrażliwym lubi być głaskany, miziany czy przytulany. Owczarek środkowoazjatycki ma jednak uparty charakter więc właściciel musi być konsekwentny w jego wychowaniu.

Szpic

W porównaniu do innych piesków z listy Szpic nie jest tak masywny. Dorosły pupil będzie mierzył około 34 cm wysokości. Wówczas gdy na posesje wtargnie osoba, która nie powinna się tam znajdować psiak może i nie powali intruza, ale na pewno zaalarmuje właściciela głośnym szczekaniem.

Schipperke

Nie jest to rasa, która jest popularna w polskich domach. Wiele osób nie wie, ale do pilnowania domu Schipperke są dosłownie idealnem. Sprawdzą się nie tylko do pilnowania dużej posesji, takiej jak dom z ogrodem, ale również do pilnowania mieszkania w bloku, kiedy wyjdziecie np. do pracy.

Owczarek niemiecki

Z pewnością obecność Owczarka niemieckiego, w tym zestawieniu nikogo nie dziwi. Owczarki niemieckie to najczęściej wybierane psy do roli stróżów posesji. Są nie tylko bardzo inteligentne, ale także rodzinne. Szybko uczą się komend i mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Owczarek nie tylko będzie bronił waszego domu, ale także  was samych.

Zobacz też: http://orlabaszta.pl/wysiew-nasion-do-ogrodu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here