koronawirus

Koronawirus pojawił się na świecie już w grudniu 2019r. Do Polski dotarł w na początku marca. Pojawił się bardzo szybko i od razu wywołał panikę. Nowy koronawirus SARS-Cov-2 prowadzi do choroby o nazwie COVID-19. Jej objawami są: gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni oraz silne zmęczenie. Wirus stał się nieprzewidywalnym wrogiem, z którym świat uczy się walczyć. Jak zwalczać koronawirusa? Głowy państw z całego świata apelują, o to aby pozostawać w domach i nie przemieszczać się. Kluczowa w tej sytuacji jest również higiena . W tym okresie ważne jest, aby dokładnie myć ręce. 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/koronawirus/

Koronawirus – najważniejsze informacje

Pomimo komunikatów, pojawiających się w mediach o tym, że najbardziej narażone na zarażenie koronawirusem są osoby starsze oraz przechodzące przewlekłe choroby, uważać powinien każdy! W  Polsce na tą chwilę zostało zakażonych 4201 osób z czego 98 zmarło. Cały czas toczy się walka. Co więcej eksperci informują, że najgorsze ma dopiero nastać. Premier, Mateusz Morawiecki, apeluje do wszystkich Polaków, aby pozostać w domach i opuszczali ich. Wyjątkiem są okoliczności wyjątkowe takie jak:

  • Praca – rząd zaleca pracę zdalną z domu. Na taką pracę jednak nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli musisz wyjść z domu, pamiętajmy o tym, aby ochronić ręce, twarz oraz zachować odpowiednią odległość (2 metrów od ludzi).
  • Zakupy, wizyta u lekarza, pomoc potrzebującym – wirus zakłócił nam odpowiednie funkcjonowanie. Każdy nasz ruch powinien być dokładnie przeanalizowany. Jeśli przebywasz w miejscu publicznym, staraj się nie dotykaj klamek, poręczy, ani nie płać pieniędzmi – najlepiej wykorzystuj do tego kartę płatniczą. W miarę możliwości korzystaj z żelu antybakteryjnego lub z płynu do dezynfekcji. Pamiętaj także o pomoc potrzebującym i samotnym. Jeśli znasz kogoś, kto nie powinien opuszczać mieszkania, to zrób mu zakupy, wykup recepty i wesprzyj dobrym słowem. W tym wszystkim nie zapominaj jednak o zachowaniu odpowiedniej odległości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here