Jak wybrać najlepsze wczasy odchudzające w górach dla siebie

Wczasy odchudzające to obecnie bardzo popularna propozycja dla osób, którym zależy na zrzuceniu nadmiaru kilogramów. Jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie? Oto najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę!

1. Rodzaj diety i zakres programu wypoczynku

W pierwszej kolejności, dobierając dla siebie wczasy odchudzające w górach, należy wziąć pod uwagę rodzaj prowadzonej podczas nich diety oraz cały zakres programowy wypoczynku. To kluczowe kwestie, ponieważ to właśnie na nich będzie zasadzała się skuteczność realizacji diety.

Aktualnie bardzo popularne są wyjazdy wykorzystujące programy diet warzywno-owocowych, które nie tylko pomagają w odchudzaniu, ale również mają właściwości detoksykujące organizm. Dostępne są też programy wykorzystujące dietę bezglutenową, bez laktozy, dietę śródziemnomorską, dietę sokową, wobec tego każdy, kto chciałby zrzucić nadmiar kilogramów i zatroszczyć się o swój stan zdrowia, może wybrać dla siebie optymalną ofertę.

Zakres programu wypoczynku może włączać też usługi jak:

– uprawianie sportów, na przykład aerobik, jazda na rowerze, spacery, nordic walking, trekking
– zabiegi Spa, odnowy biologicznej w cenie lub za dopłatą
– szkolenia i konsultacje ze specjalistami w dziedzinie dietetyki, trenerami personalnymi

2. Czas trwania i cen wyjazdu

Przy wyborze wczasów odchudzających w górach warto także zwrócić uwagę na kwestie jak czas trwania wyjazdu oraz jego cena. Tutaj koszty są zróżnicowane i zależne od wybranej oferty, między innymi od zakresu programu, standardu noclegów, a nawet od sezonu, w którym organizowany jest turnus.

Zwykle w przypadku wyjazdu tygodniowego koszt to około 900-1500 złotych, stąd też najlepiej zapoznać się z dostępnymi ofertami, aby znaleźć taką, która będzie uwzględniała możliwej jak najbogatszy program.

3. Opinie na temat organizatora

W końcu wtedy, gdy planuje się wczasy odchudzające w górach, bardzo duże znaczenie mają również opinie, jakie można znaleźć na temat organizatora wydarzenia. Oczywiście, najlepiej, aby były one wyłącznie pozytywne, co poświadcza, że wyjazd będzie zapewniał najlepsze efekty.

Opinie na temat firm prowadzących wczasy odchudzające można znaleźć już teraz online, między innymi bezpośrednio na stronach organizatorów, ale również na forach internetowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here