Czym są bemary gastronomiczne i gdzie je kupić

Bemar to jedno z najprostszych, a jednocześnie najbardziej potrzebnych urządzeń gastronomicznych. Najczęściej pracuje od rana do nocy, a jego zadaniem jest podgrzewanie potraw, tak by podane klientowi były ciepłe i świeże. To sprzęt, który powinien znaleźć się wszędzie tam, gdzie przygotowuje się duże ilości jedzenia i możliwe jest podawanie wszystkiego na bieżąco.

Jak działa bemar gastronomiczny?

Bemary są w użytku od XX wieku. Jako pierwsze pojawiły się we francuskich restauracjach. Wykorzystywały gaz i umożliwiały podgrzewanie potrawy przez około godzinę – pozwalało to zwiększyć profesjonalizm obsługi w lokalach, gdzie niemożliwe było, by przygotowywać wszystko na bieżąco.Dziś trudno wyobrazić sobie restaurację, stołówkę czy szpitalną kuchnię bez bemarów. To podstawowe wyposażenie gastronomiczne. Dzisiejszy sprzęt jest znacznie bardziej profesjonalny i umożliwia utrzymanie ciepła potraw, bez ich przypalenia czy utraty jakości przez wiele godzin. Dostępne są urządzenia różnej wielkości, o różnym typie zasilania.

Jak wybrać odpowiednie bemary do swojego lokalu gastronomicznego?

Wybór odpowiedniego bemaru do swojego lokalu gastronomicznego to niełatwe zadanie. Trzeba wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Po pierwsze: wielkość – jak dużą ilość potraw ma podgrzać i jaką przestrzenią dysponuje restauracja czy stołówka. Druga sprawa to rodzaj bemarów – dostępne są proste, nastolne, większe stacjonarne czy bemary jezdne, których położenie można łatwo zmieniać. Ogromną popularnością cieszą się także urządzenia typu bufet, często widywane w restauracjach czy na stołówkach. Kolejne kryterium to typ zasilania: dziś obok klasycznych bemarów gazowych dostępne są również elektryczne.

Gdzie kupić profesjonalny bemar do podgrzewania potraw?

Bemary choć popularne wciąż pozostają sprzętem typowo profesjonalnym stosowanym na stołówkach, w barach i w restauracjach. Nie da się ich więc kupić w pierwszym lepszym sklepie z wyposażeniem do kuchni. W swojej ofercie mają je wyłącznie sklepy gastronomiczne oferujące sprzęt dla profesjonalistów. Planując zakup bemarów, można się wybrać do stacjonarnego sklepu gastronomicznego, ale też zajrzeć do jednego ze sklepów online – oferta bemarów w sieci jest ogromna, zarówno jeśli chodzi o typ, jak i gabaryty czy marki.

Bemary dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here