Przeziębienie

Przeziębienie to dość powszechna dolegliwość, która wywoływana jest przez wirusy. Najczęściej choroba ta rozwija się w okresie jesienno-zimowym, kiedy to organizm wystawiony jest na zmienne warunki pogodowe. Dolegliwości związane z przeziębieniem mogą dotknąć osoby dorosłe, jednak najczęściej obserwowane są one u niemowlaków i małych dzieci.

Najczęstsze objawy przeziębienia u niemowlaka

Odporność u niemowląt dopiero się rozwija. Dlatego przeziębienie u niemowlaka to dość powszechna dolegliwość, która dotyka osób w tym wieku. Najczęstsze objawy tej choroby to: kaszel, wymioty, rozwolnienie oraz podwyższona temperatura. Towarzyszy im również rozdrażnienie, płaczliwość czy niepokój. Objawy te niejednokrotnie powodują także, że maluch staje się apatyczny, krzykliwy oraz ma problemy ze skupieniem uwagi. Często pojawiają się problemy z zasypianiem, jak i spożywaniem pokarmów.

Skuteczne sposoby na walkę z przeziębieniem

Przeziębienie u niemowlaka można leczyć za pomocą różnych metod. Sprawdzonym sposobem jest niewątpliwie podawanie witaminy C, która bardzo chętnie stosowana jest w przypadku każdej grupy wiekowej. U tak małych dzieci warto zastosować również kąpiel w naparze z ziół, takich jak tymianek lub werbena. Nieoceniona będzie z pewnością inhalacja, podanie specjalistycznego środka przeciwgorączkowego oraz stosowanie maści majerankowej. Niska wilgotność powietrza wysusza śluzówkę błony wyścielającej górne drogi oddechowe. Dlatego też warto pamiętać o stosowaniu nawilżaczy, których na rynku można znaleźć kilka typów.

Owoc czarnego bzu w walce z przeziębieniem u niemowlaka

Czarny bez dostępny jest na rynku pod wieloma postaciami. Nic dziwnego, ponieważ roślina ta w swoim składzie posiada wiele cennych właściwości i składników odżywczych. Owoc czarnego bzu można znaleźć w preparacie Sambucol Baby, który jest skutecznym suplementem diety nawet dla bardzo małych dzieci. Produkt ten charakteryzuje się bardzo przystępną formą podania, ale i pozytywnym wpływem na osłabiony organizm.

Owoc czarnego bzu zawiera w również sporo cennych substancji, mianowicie: witaminę C, flawonoidy, garbniki, kwasy owocowe, prowitaminę A, glikozydy antocyjanowe oraz sole mineralne (jak: wapń, żelazo, potas czy sód). Tak bogaty skład owoców sprawia, że wykazują one właściwości przeciwbólowe, moczopędne, napotne i przeczyszczające. W rezultacie są one bardzo chętnie wykorzystywane w łagodzeniu objawów przeziębienia u niemowlaka. Sambucol Baby to produkt dostępny w bardzo wygodnej formie, przynoszący szybkie i widoczne rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here