smartfon dla seniora
fot. Pixabay.com

Seniorzy dziś coraz chętniej sięgają po nowinki technologiczne. Jeśli więc Twój dziadek czy babcia z zaciekawieniem sięgają po nowoczesne sprzęty i bez problemu posługują się komputerem, zachęć ich również do korzystania ze smartfona. Poniżej podpowiadamy, czym się kierować podczas wyboru telefonu dla starszej osoby.

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/tani-smartfon-dla-seniora-sprawdz-nasze-propozycje/

Telefon dla seniora – o czym warto pamiętać?

Jeśli planujesz zakup smartfona dla starszej osoby, powinieneś wziąć pod uwagę to, że może mieć ona problemy ze wzrokiem lub słuchem. Jeśli tak jest, wybierz taki telefon, który będzie posiadał duże klawisze, na których litery i cyfry będą bardzo wyraźnie oznaczone. Poza tym zadbaj o to, aby jak najlepiej urządzenie odpowiadało na potrzeby seniora. Aby mieć tego pewność, porozmawiaj z dziadkiem, babcią, tatem lub mamą. Zapytaj, jakie ma oczekiwania wobec smartfona, do czego powinien jej służyć. Gdy już masz takie informacje, zacznij rozglądać się za dostępnymi modelami. Nie zakładaj, że na przykład senior nie potrzebuje mieć dostępu do internetu. Być może będzie potrafił posłużyć się przeglądarką. Jeśli zrobi to na komputerze, po kilku godzinach ćwiczeń poradzi sobie z przeglądaniem ulubionych serwisów informacyjnych także na komórce. Wbrew pozorom seniorzy także bardzo szybko uczą się wykonywać smartfonem zdjęcia. Nie rezygnuj więc z tej funkcji w urządzeniu.

Poza tym podczas kupowania telefonu dla osoby starszej warto również pamiętać o tym, aby posiadał on jak najbardziej pojemną i wytrzymałą baterię. Model, który wystarczy naładować na 3-4 dni będzie dla nich doskonałym rozwiązaniem.

Telefon dla seniora – wybrane modele

Czy znasz firmy takie jak Maxcom i MyPhone? Przypuszczalnie nic Ci te dwie nazwy nie mówią. Tymczasem jeśli planujesz zakup smartfona dla osoby starszej, powinieneś w pierwszej kolejności sprawdzić tych dwóch producentów. To oni produkują telefony dla seniorów. Ich modele odpowiadają na wszelkie potrzeby osób starszych i doskonale spełniają ich oczekiwania.

Za zaledwie 100 zł kupisz model MAXCOM Classic MM236. Jest bardzo nowoczesnym i ergonomicznym urządzeniem. Posiada wbudowany alarm, radio, latarkę, daje możliwość słuchania ulubionej muzyki. Wyposażony jest również w aparat, kalendarz czy organizer. Ma ekran o przekątnej 2,8 cala, a bateria wytrzymuje nawet 280 godzin pracy.

Innym, konkurencyjnym modelem, na jaki warto zwrócić uwagę jest MYPHONE Halo 2. Baterię ładuje się w nim na stacji dokującej, więc gdy senior odkłada na nią komórkę regularnie, nie musi martwić się tym, że mu się w końcu rozładuje. Poza tym posiada opcję fotokontaktów, co zdecydowanie ułatwi seniorowi wybór osoby, do której chce zadzwonić. W trybie czuwania na pełnej baterii telefon może przetrwać nawet 21 dni!

Zobacz też: http://rozkloszowana.pl/smartfon-do-2000-zl-co-moge-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here