Czy liposukcja laserowe to sposób na odchudzanie

Zdawać by się mogło, że przy pomocy liposukcji laserowej sposoby odchudzania stały się prostsze i łatwiejsze. Lipoliza laserowa może pomóc odzyskać idealną figurę, bez zbędnych i ciężkich ćwiczeń oraz bez głodzenia się. Otóż nie do końca jest to prawda. Liposukcja laserowa pomaga wymodelować swoją figurę, która nie posiada zbyt dużo zbędnej tkanki tłuszczowej.

Na czym polega zabieg ?

Liposukcja laserowa efekty daje natychmiastowe, polega na wykonaniu zabiegu nieinwazyjnego i raczej niezagrażającego niczym w zdrowiu osoby, która się poddała takiemu zabiegowi. Trwa ona około 2 godzin i polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej w miejscu, gdzie trudno jest się odchudzić przy pomocy metod tradycyjnych. Lipoliza laserowa głównie oparta jest na działaniu lasera. Chirurg przecina skórę, a następnie wprowadza odpowiednie światłowody, przez które laser emituje swoje promienie. W wyniku tego komórki tłuszczowe są podgrzewane a ich błony rozrywane. Część komórek zmienia się w płyn, który jest odsysany w trakcie zabiegu a pozostałości są wydalane naturalnie przez organizm, przy pomocy jego metabolicznych procesów.

Kiedy stosuje się lipolizę laserową?

Lipoliza laserowa to alternatywne określenie liposukcji laserowej. Dzisiaj uważa się, że jest to zabieg o wiele lepszy aniżeli liposukcja tradycyjna.Laser nie niszczy żadnych innych tkanek, podczas gdy urządzenie odsysające tłuszcz niszczy jeszcze dodatkowo tkanki przylegające.Jest to co prawda zabieg znacznie droższy aniżeli jego tradycyjny odpowiednik, jednak coraz więcej osób przekonuje się do niego. Stosuje się go u osób szczupłych, w miejscach, gdzie trudno jest zlikwidować tkankę tłuszczową tradycyjnymi metodami. Bardziej jego zadaniem jest wymodelowanie sylwetki aniżeli odchudzenie jej. Liposukcja laserowa efekty widoczne daje w bardzo krótkim czasie, na pewno są one bardzo zadowalające.

Kto nie może korzystać z tego typu zabiegów?

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu liposukcji laserowej jest znaczna otyłość, choroby takie jak cukrzyca i niewydolność nerek. Ponadto przeciwskazaniem jest także ciąża, wszelkiego rodzaju problemy z krzepnięciem krwi oraz chora wątroba. Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza odpowiedni wywiad i dyskwalifikuje osobę, która cierpi na powyższe schorzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here