Jaka pielucha do pływania dla niemowlaka?

Pieluszki do pływania dla niemowląt, są znakomitym wynalazkiem, który ułatwia życie rodziców. Dzięki takim pieluszkom maluchy mogą korzystać z basenu bez ograniczeń i bez ryzyka zabrudzenia. Dzięki nim rodzice mogą oswajać swoje pociechy z woda już od najmłodszych lat. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, sprawdzające się w wielu sytuacjach.

Jak działają pieluszki do pływania dla niemowląt?

Materiał, z którego wykonane są pieluszki do pływania dla niemowląt to neopren. Ten materiał świetnie przepuszcza powietrze, ale jest wodoodporny. Nie ma możliwości, żeby wilgoć przedostała się z jednej strony materiału na drugi.

Głównym zadaniem pieluszek do pływania jest ochrona dziecka, przed bakteriami, które znajdują się dookoła oraz wody, przed zanieczyszczeniami, które mogły by wyłonić się z wnętrza pieluszki. Każda pieluszka do pływania ma dodatkowe zabezpieczenie, w formie ściągacza, który jest umieszczony w nogach oraz na brzuchu malucha.

Pieluchy do pływania dla niemowląt

Jakie pieluszki do pływania wybrać?

Wyróżniamy dwa rodzaje pieluszek do pływania. Jedne są jednorazowe, drugie wielorazowe.

Pieluszki jednorazowe nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Czemu? Ponieważ, gdy nasiąkną stają się strasznie ciężkie, co może utrudnić poruszanie się malucha. Dodatkowo taka nasiąknięta pielucha, może wywołać podrażnienie na wrażliwej skórze dziecka.

Pieluszki wielorazowe, są najczęściej wybieranym rodzaje pieluch do pływania. Dzięki temu, że są szczelnie i nie przepuszczają wilgoci, świetnie się sprawdzają zarówno na basenie, jak i na wakacjach. Znakomicie chronią pupę niemowlęcia, dzięki czemu jest mała szansa na wystąpienie u niego zakażenia dróg moczowych.

Dodatkową zaletą wielorazowych pieluszek do pływania, jest coraz ciekawsze wzornictwo. Takie pieluszki występują w wielu kolorach i wzorach. Sprawiają, że dziecko chętnie korzysta z takich pieluch i dodatkowo ładnie się prezentuje. Oprócz tego neoprenowa pieluszka do pływania pomaga w utrzymaniu ciepła w wodzie.

Przeczytaj też: http://rozkloszowana.pl/okrycia-kapielowe-dla-niemowlat-jakie-wybrac-najlepiej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here