jak pielęgnować kwiat doniczkowy anturium?
fot. Pexels.com

Coraz chętniej decydujemy się na uprawę anturium w domu. Ten wyjątkowo wyglądający kwiat świetnie się prezentuje w naszych domowych wnętrzach. Czy hodowanie anturium jest trudne? Jak pielęgnować tę roślinę? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/anturium-jak-hodowac-anturium-w-domu-to-musisz-wiedziec/

Anturium – roślina o wyjątkowych liściach 

Anturium to roślina tropikalna naturalnie występująca w Meksyku oraz krajach ameryki środkowej i południowej. Kwiat możemy spotkać w domach zarówno w formach doniczkowej, jak i ciętej. Anturium zwraca uwagę swoim oryginalnym wyglądem. Jego liście przypominające kwitnące kwiaty nadają roślinie egzotycznego charakteru. Anturium ma wiele odmian i kolorów. Spatha – unikalny barwny liść rośliny stanowiący tło dla kwiatu rośliny – może występować w barwach czerwieni, różu, pomarańczu, bieli, kremu, a także zieleni. Wyszczególnia się następujące odmiany anturium: kremowo białe Acropolis, bordowo brązowe Otazu, różowe Pico Bello, jasnozielone Pistace, pomarańczowe Prince of Orange, biało różowe Princess Alexia Jade oraz biało zielone White Chambion. 

Odpowiednia pielęgnacja anturium 

Anturium lubi jasne stanowiska, lecz niewystawione bezpośrednio na działanie słońca. Kwiat pochodzi z tropików, dlatego w pomieszczeniu, w którym umieścimy roślinę, powinna panować dość ciepła temperatura – od 19 do 23 stopni Celsjusza. Co więcej, musimy zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w pokoju – najlepiej regularnie nawilżać liście anturium poprzez delikatne pocieranie jej mokrą ściereczką lub zraszanie wodą ze spryskiwacza. Należy jednak pamiętać, żeby podlewać roślinę z umiarem – anturium nie znosi przelanej gleby, jak również jej zbytniego przesuszenia. Nie można też zapomnieć o regularnym nawożeniu rośliny. Płynny nawóz powinniśmy aplikować anturium raz na dwa tygodnie w okresie od kwietnia do sierpnia. Zimą natomiast warto umieścić roślinę w chłodniejszym pokoju, gdzie temperatura ma około 15 stopni Celsjusza. 

Zobacz także: http://rozkloszowana.pl/wybieramy-najlepsza-posciel-do-naszego-domu/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here