Bidety wiszące

Przypominają połączenie toalety i umywalki. Bidety wiszące stanowią coraz powszechniejsze wyposażenie polskich łazienek. Znacznie pomagają w utrzymaniu higieny i cechuje je wygoda użytkowania. Czym są i po co właściwie montuje się je w łazience?

Do czego służy bidet?

Z pewnością wykorzystywany jest do utrzymywania higieny. Różni się jednak od umywalki, chociażby wysokością, na jakiej jest montowany. Czy będąc zamontowanym tak nisko stanowi ułatwienie dla dzieci niczym umywalki w przedszkolu? Prawdopodobnie sprawdzi się też w takiej roli, jednak jego przeznaczenie jest nieco inne. Historia bidetu jest już całkiem długa, jednak początkowo miał on zupełnie inne przeznaczenie. Dopiero z czasem zaczęto go używać do tego, do czego służy obecnie. W dzisiejszych czasach wykorzystywany jest do łatwiejszego dbania o higienę okolic intymnych. Często montowany jest zaraz obok toalety, aby po skorzystaniu z niej, można było umyć się bez wchodzenia do wanny czy prysznica. Bidety wiszące są niezwykle przydatne, ponieważ samo używanie papieru toaletowego nie jest czasem wystarczające. Alternatywą dla zwykłego papieru może być co prawda papier nawilżony, ale i tak najlepszy efekt da umycie się. Z bidetów wiszących skorzystają przede wszystkim osoby, które często doświadczają zakażeń układu wydalniczego lub kobiety w ciąży. Bidet zazwyczaj wykonany jest z ceramiki, co czyni go wytrzymałym. Pozwala on na zachowanie najwyższego poziomu higieny w ciągu dnia, bez konieczności brania kąpieli.

Na co zwrócić uwagę przy montażu?

Tak jak już zostało wspomniane, bidety wiszące są zazwyczaj umiejscowione blisko toalety. Nie jest to oczywiście warunek konieczny i wszystko zależy od indywidualnych preferencji dotyczących urządzenia łazienki. Wydaje się to jednak rozwiązanie najwygodniejsze. Na pewno należy zwrócić uwagę na ilość miejsca wokoło bidetu. Z bidetów wiszących można korzystać, siadając na nich przodem lub tyłem. Podczas montażu trzeba więc uwzględnić, czy dostęp do bidetu będzie wystarczająco łatwy. Umieszczając go za blisko innych urządzeń lub ścian, gorzej będzie swobodnie na nim usiąść. Szczególnie istotne jest to, jeśli korzystać będą z niego osoby, które mają ograniczone zdolności ruchowe. Tutaj również jako przykład można podać kobiety w ciąży. Co więcej, w ich przypadku korzystanie z bidetu może być dużo łatwiejsze niż branie prysznica czy kąpieli w wannie. Jeżeli chodzi o wysokość, na jakiej powinno się zamontować bidet, to z reguły jest to wysokość toalety. Bidet znacząco ułatwia dbanie o czystość, dlatego można go spotkać w łazienkach coraz częściej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here