Płytki łazienkowe

Styl loft jest obecnie jednym z najbardziej atrakcyjnych. Jest wybierany nie tylko przez osoby dysponujące dużym kapitałem i możliwościami organizacyjnymi, ale również przez przedstawicieli polskiej klasy średniej. Dotyczy to także aranżacji łazienek, które pod wieloma względami idealnie pasują do tego stylu. Poniżej udzielamy porad skierowanych do osób pragnących zaaranżować swoją łazienkę loftową – podpowiadamy jakich reguł należy się trzymać oraz po jakie sprzęty i elementy wykończeniowe warto sięgnąć. 

Najważniejsze zasady aranżacji loftowych 

Każde pomieszczenie urządzone w stylu loft powinno być podporządkowane dwóm głównym zasadom, oddającym jego specyfikę. Jest to zasada przestrzeni/dystansu oraz minimalizmu. Chodzi przede wszystkim o podkreślenie rozmiaru pomieszczenia oraz zapewnienie dużej ilości wolnej przestrzeni pomiędzy wszystkimi sprzętami i meblami. Zasada minimalizmu głosi natomiast, że mniej znaczy więcej – o wiele lepiej wyglądają lofty zaaranżowane przy wykorzystaniu kilku dobrze dobranych elementów, niż przesadnie zagracone dużą ilością sprzętów i ozdób. Innymi słowy – chodzi o umiar. 

Wyposażenie w łazienkach loftowych 

Sprzęty sanitarne warto wybierać, biorąc pod uwagę ich walory estetyczne oraz prostą konstrukcję. Wanna powinna być pozbawiona dodatkowych zdobień (nóżek, kraników, stylizowanych krawędzi), wystarczy że będzie posiadać delikatnie wygięte łuki. Osoby wybierające kabinę prysznicową powinny zdecydować się na modele typu walk-in (bez brodzika) lub kabiny z niskim brodzikiem. 

Reszta sprzętów powinna zostać dobrana według tej samej zasady – kompakt WC, bidet, umywalka powinny prezentować prostą, zgrabną i niezbyt nachalną w swoim wyglądzie bryłę. Najlepiej sięgać po urządzenia sanitarne utrzymane w tej samej kolorystyce. Dotyczy to także dodatków wykorzystywanych ich codziennym użytkowaniu – mydelniczki, poręczy, stojaków, organizerów na kosmetyki. 

Ściany w łazienkach loftowych 

Lofty najlepiej sprawdzają się w tonacjach kolorystycznych wykorzystujących szary, beż oraz delikatne odcienie brązu. Warto więc wybrać kafelki (ścienne i podłogowe) oraz farbę w tych tonacjach kolorystycznych. W przypadku kafelków – polecamy zwłaszcza płytki wielkoformatowe, płytki trójwymiarowe oraz te prezentujące motywy minimalistyczne. Jeśli pragniesz tchnąć nieco życia w swoją loftową łazienkę – wówczas warto wybrać płytki z motywem geometrycznym, zwłaszcza ułożonym w powtarzalne, minimalistyczne wzory. Płytki te warto wykorzystać nie tyle do pokrycia całej powierzchni ściany, co do wydzielenia stref, podkreślenia kątów prostych i płaszczyzn.

Oświetlenie w łazienkach loftowych 

Łazienka loft powinna posiadać jeden główny system oświetlenia sufitowego oraz systemy wspomagające w postaci kinkietów lub innych lamp naściennych. Warto zrezygnować z lamp o dużych, rozłożystych abażurach lub kloszach. Najlepszym wyborem będą lampy zbudowane z prętów, o których doczepiono oprawki w kształcie reflektorów. Lampy takie oferują kilka źródeł światła, których ustawienie można regulować zgodnie ze swoimi widzi-mi-się. Dobrym pomysłem będą lampy z edisonówkami – dużymi, ozdobnymi, wzorowanymi na styl retro żarówkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here