Kasa fiskalna - kiedy powinniśmy ją kupić?

Z pewnością wielu z was zastanawia się, kiedy kasa fiskalna jest nam potrzebna. Kasy fiskalne to coś, o czym powinniśmy pomyśleć szczególnie wtedy, kiedy nosimy się z zamiarem otworzenia sklepu, czy też innej, własnej działalności gospodarczej. Należy jednak wiedzieć, na co powinniśmy zwracać największą uwagę, jeśli chodzi o zakup kasy fiskalnej. W naszym poniższym artykule, z całą pewnością znajdziecie państwo odpowiedź na to pytanie, jak i wiele innych związanych z kwestiami zakupu kasy fiskalnej.

Przede wszystkim – czy kasa fiskalna to konieczny wydatek

Jeśli zastanawiacie się, czy da radę w jakiś sposób uniknąć zakupu kasy fiskalnej, w momencie, kiedy prowadzicie własny sklep, odpowiedź może być tylko jedna – nie jest to możliwe. Kiedy sprzedajcie towary lub usługi, zawsze, ale to zawsze jest wam potrzebna kasa fiskalna. W przypadku kiedy wystawiacie faktury VAT – nie ma takiego obowiązku. W momencie jednak, kiedy takiej faktury nie wystawiacie, kasa fiskalna jest koniecznością. Nie ma zatem sensu unikanie jej zakupu. Jeśli prowadzimy sklep i nie posiadamy kasy fiskalnej, mogą nam grozić poważne konsekwencje karne. W przypadku kontroli z Urzędu Skarbowego, brak kasy fiskalnej może skutkować bardzo wysoką karą grzywny.

Gdzie kupować kasę fiskalną

Kolejną kwestią, którą musimy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o zakup kasy fiskalnej, jest wybór odpowiedniego miejsca do tego celu. Tutaj jednak nie jest to takie proste. Nie w każdym miejscu, uda nam się kupić najlepszą dla naszych potrzeb kasę fiskalną. Warto jest zatem zrobić w tym celu odpowiedni research. Przede wszystkim szukajmy sklepów – czy też hurtowni, które zajmują się tylko i wyłącznie sprzedażą kas fiskalnych. W momencie, kiedy dokonujemy wyboru odpowiedniej kasy fiskalne, bardzo istotne jest to, aby działała ona bez najmniejszego zarzutu. Warto też zwrócić uwagę na gabaryty kasy fiskalnej. To jednak jest już kwestia bardzo indywidualna. Wiele zależy od tego, jakim dokładnie budżetem będziemy dysponowali. Wiele też zależy od tego, na jakich funkcjach kasy fiskalnej – poza wystawianiem paragonów – będzie nam zależało najbardziej. Z zakupem kasy fiskalnej jest zatem trochę tak, jak z zakupem każdego innego sprzętu elektronicznego – powinien być dopasowany do naszych potrzeb i możliwości.

Ile może kosztować dobrej jakości kasa fiskalna?

Kiedy już wiemy, czego mniej więcej oczekujemy od naszej kasy fiskalnej, warto jest zastanowić się, jaki budżet powinniśmy przeznaczyć na jej zakup. W tej kwestii nie ma jednak konkretnej kwoty, która będzie nam niezbędna, jeśli chodzi o zakup kasy fiskalnej. Możemy bowiem zarówno kupić kasę fiskalną, której cena będzie wynosić 300 zł, jak i taką, która kosztowała będzie ponad 1000 zł. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, jakimi możliwościami finansowymi dysponujemy. Ważne jest też to, czego dokładnie oczekujemy od kasy fiskalnej. Prawdą jest jednak to, że jeśli będziemy postępowali według powyżej opisanych wskazówek, z całą pewnością uda nam się kupić tę najlepszą kasę fiskalną.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAndrzejki
Następny artykułOdlot bocianów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here