Kiedy znajdę dla nas dom- czyli pierwsze mieszkanie

Znalezienie bratniej duszy i bycie w związku z ukochaną osobą to jedno z najcudowniejszych przeżyć jakich możemy doświadczyć w swoim życiu. Niektórzy latami szukają ukochanej osoby, tracą czas na związki bez przyszłości i wciąż są nieszczęśliwi. Inni mają to szczęście, że bardzo wcześnie spotykają kogoś, kto zawładnie ich sercem. Bywają takie związki, kiedy dwoje ludzi spotyka się już w szkole podstawowej i uczucie jakie miedzy nimi powstaje trwa nieprzerwanie przez dziesiątki lat. Wiele lat temu było inaczej- ludzie na swojej drodze spotykali znacznie mniej pokus, rzadziej wyjeżdżali, pozostawali głównie w swoich miasteczkach lub na wsiach i tam między sobą żenili się, aby spędzić ze sobą całe życie.
Dziś tego typu związki, choć wciąż spotykane, nie są tak powszechne. Choć często możemy spotkać osoby z duszą romantyka nucące pod nosem wielki przebój Varius Manx „Kiedyś znajdę dla nas dom, z wielkim oknem na świat…”.
Miłość to piękne uczucie, czasem wybucha nagle i niespodziewanie, a czasem dojrzewa latami i może nas zaskoczyć. Kiedy dwoje ludzi spotka się, pozna i zakocha w sobie oczywistym jest, że planuje wspólne mieszkanie. Cudownie jest budzić się obok siebie każdego ranka, wspólnie przygotowywać śniadanie i wypijać poranną kawę. Wspólne chwile spędzane na zwyczajnych czynnościach również zbliżają ludzi do siebie i pozwalają poczuć się bezpiecznie w swoim towarzystwie, Nawet wspólne wykonywanie zakupów spożywczych to element budowania silnej więzi między dwojgiem ludzi.
Jeszcze piętnaście, dwadzieścia lat temu nawet dorośli ludzie aby zamieszkać ze sobą musieli być w formalnym związku, po ślubie w urzędzie lub kościele. Dziś oczywiście nie ma takiego obowiązku, a czasem osoby znające się zaledwie kilka dni lub kilka tygodni decydują się przeprowadzić do wspólnego mieszkania i rozpoczęcie kolejnego etapu swojego związku. Czy istnieje idealny czas, konkretna data, od której powinniśmy planować wspólne mieszkanie?
Oczywiście nie da się określić takiej daty dla wszystkich par. Każdy związek jest inny, cechuje się inną energią ludzi w nim będących. Niektórzy dogadują się ze sobą w oka mgnieniu. Wystarczy, ze spojrzą na siebie i już wiedzą dokładnie co drugie z nich chciało powiedzieć. Inne pary potrzebują znacznie więcej czasu aby się poznać i zrozumieć. Taki czas „docierania się” może potrwać wiele miesięcy, dlatego warto po kilku miesiącach zacząć pomieszkiwać u siebie, ale nie stawiać jeszcze wszystkiego na jedną kartę. Może się bowiem okazać, że mimo najszczerszych chęci kompletnie nie potrafimy się ze sobą dogadać, nie umiemy znaleźć wspólnego języka, ciągle kłócimy się ze sobą choć próbujemy żyć w zgodzie. Oczywiście nie powinniśmy rezygnować ze swojego związku, a wręcz przeciwnie- walczyć o niego i starać się, jeśli tylko bardzo zależy nam na tej drugiej osobie. Im wcześniej zaczynamy spotykać się i mieszkać razem, tym lepiej. Nie mamy bowiem jeszcze tak wielu swoich przyzwyczajeń, jesteśmy dużo bardziej elastyczni i ugodowi. Ale każdy związek jest inny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here