Zanim wezmę kredyt
Coraz rzadziej mają miejsce sytuacje, w których udajemy się do pierwszego lepszego banku po kredyt. Obecnie, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego rozwiązania, najpierw przeszukujemy dziesiątki dostępnych ofert. Sprawdzamy jaką kwotę i na ile rat dany bank jest nam w stanie pożyczyć, jaki będzie koszt odsetek oraz kosztów dodatkowych. Najogólniej mówiąc weryfikujemy, ile będziemy musieli zapłacić za kredyt https://finanse.net.pl/.
Następnie wybrane oferty porównujemy między sobą. W przypadku kredytu gotówkowego na dowolny cel, których średnia wysokość wynosi kilkanaście tysięcy złotych, porównaniu dokonujemy przede wszystkim w oparciu o wysokość RRSO. Co do zasady, im niższe RRSO, tym kredyt będzie tańszy. W przypadku wyższych kredytów, jak np. kredyt hipoteczny, to porównanie może okazać się niewystarczające. W tym przypadku oprócz ceny, ważny jest także szereg innych czynników, które będą dla nas swojego rodzaju zabezpieczeniem, w związku z długim okresem kredytowania. Nie każdy bank będzie chciał także udzielić nam wnioskowanego kredytu, co oznaczać może, że najtańszy kredyt na rynku wcale nie będzie dla nas dostępny.
Dlatego warto dobrze przygotować się do wizyty w banku, a w przypadku wysokich kredytów hipotecznych korzystać z pomocy jaką oferują nam profesjonalni doradcy kredytowi https://finanse.net.pl/. Z ich pomocą z pewnością wybierzemy najlepiej jak się tylko da.
Kredyt raz na zawsze
W ten sposób mamy najlepszy kredyt hipoteczny, który był dla nas dostępny. Od teraz pozostaje nam jedynie terminowa spłata rat, przez następne kilkanaście do nawet 35 lat. Czy aby na pewno? Odpowiedź brzmi nie. Ale o tym, nie wiele osób wie. Na rynku produktów bankowych istnieje bowiem możliwość refinansowania posiadanego kredytu hipotecznego.
Kredyt refinansowy
Najprościej mówiąc refinansowanie kredytu to przeniesienie zobowiązania do innej placówki, bądź jak kto woli, zmiana wierzyciela. Nawet Ci, którzy nie interesują się rynkiem finansów, mimo chodem, mogą zauważyć, jak częste zmiany są tam odnotowywane. Oznacza to, że dziś nie jest problemem znalezienie lepszego kredytu od tego, który zaciągnęliśmy rok czy dwa lata temu. Co dopiero w momencie, kiedy warunki kredytowania ustalaliśmy 10 czy 15 lat temu.
Kredyt refinansowy daje nam możliwość ponownego wyboru finansowania, a tym samym korzystniejszego i tańszego. Jednakże przy refinansowaniu należy pamiętać o tym, że pod uwagę należy wziąć nie tylko sam koszt nowego kredytu, ale również inne opłaty z tym związane. Nasz obecny bank może nakładać na nas koszt za szybszą spłatę. Nowy wierzyciel pobierze opłatę za udzielenie kredytu. W przypadku kredytu hipotecznego konieczna będzie zmiana wpisu w księdze wieczystej. To i wiele innych aspektów wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty. W związku z tym, zanim zdecydujemy się na refinansowanie kredytu musimy dokładnie przeanalizować wszystkie koszty, które musimy ponieść i w oparciu o nie zweryfikować czy w naszym przypadku będzie to korzystne rozwiązanie.