Szkoła rodzenia - kiedy zacząć do niej chodzić?

Kiedy dowiadujemy się, że niebawem zostaniemy rodzicami, staramy się robić wszystko, aby jak najlepiej przygotować się na narodziny potomka. Warto jest zatem wiedzieć, w jaki sposób najlepiej przygotować się do roli, jaką jest bycie rodzicem. W tym celu, podejmujemy bardzo różne działania. Jednym z nich jest zapisanie się do szkoły rodzenia. Kiedy do szkoły rodzenia należy się zapisać? Dla kogo takie zajęcia są przeznaczone? Na te i wiele innych pytań związanych z zapisaniem się do szkoły rodzenia, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – zajęcia dla początkujących matek

Wiadomo nie od dziś, że do roli matki nie da się przygotować czytając li i jedynie poradniki. W żadnym poradniku rodzicielskim, nie znajdziemy absolutnie wszystkich sytuacji, które mogą nas spotkać, kiedy zostaniemy rodzicami. Podobnie rzecz się ma z przygotowaniem do porodu. Teoria, to jedna kwestia, zaś w praktyce wszystko może wyglądać zupełnie inaczej. Dlatego też, kiedy nie wiemy, czego spodziewać się przy porodzie, jeśli nie wiemy, jak to wszystko będzie przebiegało, warto jest zapisać się do szkoły rodzenia. Takie zajęcia są szczególnie polecane przyszłym matkom, które są w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem. Szkoła rodzenia jest dla nich wprost idealnym rozwiązaniem, w dużej mierze ze względu na to, że nie tylko nauczy je jak prawidłowo oddychać w trakcie porodu, ale też – jak zająć się swoim nowo narodzonym dzieckiem w pierwszych dniach jego życia.

Czy do szkoły rodzenia muszę iść z partnerem?

Kolejną zaletą, jeśli chodzi o szkołę rodzenia jest to, że oprócz tego, iż jest ona przeznaczona w dużej mierze dla przyszłych mam, uczy też ojców, jak pomagać kobiecie po urodzeniu dziecka. Dlatego też, bardzo często do szkoły rodzenia, przyszli rodzice chodzą wspólnie. Nie jest to jednak regułą. prawdą jest jednak to, że zajęcia, które odbywają się w szkole rodzenia, bardzo często odbywają się w parach. Jeśli zatem nie mamy możliwości chodzenia na zajęcia do szkoły rodzenia z naszym partnerem czy mężem, zawsze możemy poprosić o to naszą przyjaciółkę. Z pewnością nie odmówi nam ona pomocy.

Czy szkoła rodzenia to dobry pomysł?

Jeśli jednak nadal targają wami wątpliwości dotyczące tego, czy szkoła rodzenia jest na pewno dobrym pomysłem, z pewnością wszystkie powyższe argumenty rozwieją wasze wątpliwości. Warto też zaznaczyć, że w szkole rodzenia mamy możliwość poznania innych, przyszłych mam i ojców, z którymi swobodnie możemy rozmawiać. Wymiana doświadczeń, lęków, jak również dzielenie się ze sobą radościami, to dla przyszłych rodziców bardzo ważny aspekt. Wsparcie, jakie uczestnicy szkół rodzenia, jak również i jej instruktorzy dają sobie nawzajem, jest ogromne. Instruktorzy posiadają bardzo duże doświadczenie w pracy z przyszłymi rodzicami, nierzadko są to też położne, które doskonale wiedzą, jak przygotować przyszłą mamę do porodu i opieki nad dzieckiem w pierwszych dniach jego życia. Najlepsze podręczniki nie dostarczą wam takiej ilości wiedzy, jak zajęcia w szkole rodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here