Brzuch ciążowy- kiedy go widać?

Ciąża to czas ogromnych zmian zachodzących zarówno w ciele kobiety, jak i w jej psychice. Każda przyszła mama, szczególnie wtedy, kiedy stan błogosławiony jest zaskoczeniem, zastanawia się, kiedy go będzie widać dla otoczenia, na przykład w pracy czy w rodzinie. Otóż brzuch ciążowy rośnie w tempie indywidualnym. Zależy to między innymi od wielkości dziecka i od tego, czy kobieta jest szczupła czy należy raczej do pulchnych?

Kiedy widać brzuch w ciąży?

Dzień po dniu w ciąży rozszerza się macica i dziecko rośnie, a także kobiecie przybywa kilogramów. Odpowiedź na pytanie, kiedy widać brzuch w ciąży jest więc w sumie niełatwa do udzielenia, ale można się spodziewać, że około czwartego miesiąca, szczególnie kiedy pani jest szczupła, będzie widać zaokrąglony brzuszek. Z kolei kiedy kobieta ma nadwagę, a nawet jest otyła, niekiedy nawet do ósmego czy dziewiątego miesiąca może nie być zauważalne to, że brzuch, który ma, jest spowodowany ciążą.

Co ciekawe, niektóre typy kobiecej sylwetki sprzyjają szybszemu pojawieniu się brzuszka, jest to na przykład gruszka czy klepsydra, które mają zazwyczaj płaskie okolice brzucha. Ponadto da się zauważyć tendencję do tego, że kobiety, które pierwszy raz spodziewają się dziecka, mają widoczny brzuch ciążowy nieco później niż te, które są w ciąży któryś raz z kolei.

Jak podkreślać brzuszek strojem?

Obecnie moda stawia na podkreślanie brzuszka ubraniami i kobiety wybierają dopasowane sukienki czy tuniki, do których można dobrać leginsy czy też rajstopy kiedy zrobi się zimno. Prawie do rozwiązania można także nosić obcisłe rurki, które mają na wysokości brzucha wstawiony elastyczny panel, rozszerzający się w miarę powiększania się tej okolicy.

Estetycznie podkreślony brzuszek, szczególnie kiedy jest jeszcze niewielki, wygląda bardzo kobieco i nie ma powodu, aby się go wstydzić. Później, kiedy widać brzuch w ciąży coraz bardziej, również nie ma powodu, by go ukrywać, chyba, że kobieta chce do pewnego momentu zostawić ciążę w tajemnicy z określonych osobistych względów.

Stroje maskujące brzuszek

W tej roli sprawdzą się najlepiej tuniki i sukienki niezbyt obcisłe, odcinane, w kształcie litery A. Kiedy ciało powiększa się równomiernie i razem z brzuszkiem powiększa się także twarz czy uda, znacznie łatwiej jest ukryć ciążę.

Najlepiej w trakcie chowania brzuszka zrezygnować z spódnic i sukienek ołówkowych. Najlepiej sprawdzą się tuniki lekko rozszerzane. Modny obecnie fason oversize, to doskonała propozycja dla pań, które maskują okrąglejsze kształty. Także wszelkie falbany i luźny materiał pomagają ukryć brzuszek. To jednak nie jedyne rozwiązanie. Można także na przykład zastosować trik ze zmianą fryzury, co odciągnie uwagę od dolnych partii ciała. Innym pomysłem może być noszenie dużych kolczyków. W ten sposób wiele pań lekko maskuje powiększający się obszar brzuszka, by móc obwieścić rodzinie czy przyjaciołom radosną nowinę troszkę później niż brzuch staje się widoczny. Ciążę można tak ukryć nawet do szóstego miesiąca, szczególnie jeżeli spodziewamy się dopiero pierwszego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here