Imprezowe szaleństwo

Imprezy są dobrą okazją, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Różnego rodzaju większe wydarzenia umożliwiają nam zawieranie nowych znajomości, spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi, których nie widzieliśmy od lat a także dają okazję do świetnej zabawy przez całą noc. Miło jest wyglądać i czuć się dobrze na co dzień, jednak gdy szykuje nam się większa impreza, nasze starania dotyczące wizerunku zwiększają się do niewyobrażalnych rozmiarów. Przygotowania mogą trwać czasami nawet długie godziny. Według mnie mężczyźni mają troszkę łatwiej niż panie, zazwyczaj ich przygotowania ograniczają się do pójścia do fryzjera, ogolenia się i założenia dobrze skrojonego garnituru. Kobiety natomiast muszą pójść do fryzjera i kosmetyczki, zrobić sobie paznokcie u dłoni i u stóp oraz założyć perfekcyjną sukienkę, do której dobrane są idealnie pasujące dodatki.
Bycie dziewczyną nie jest proste, szeroki wybór kreacji, brak zdecydowania i presja, żeby wyglądać jak najładniej powodują, że poszukiwania sukienki rozciągają się w czasie. Jest to powód dla którego zakupy zaczynają się zazwyczaj kilka miesięcy lub tygodni przed daną imprezą. Zazwyczaj kobiety zabierają swoje najlepsze przyjaciółki na poszukiwania tej idealnej sukienki, bo im samym ciężko jest zdecydować czy dany krój lub kolor jest odpowiedni, czy dobrze układa się w talii lub czy długość nie skraca nóg. Na wszystkie te aspekty dziewczyny muszą zwracać uwagę, ponieważ boją się nieprzychylnych ocen ze strony innych ludzi. Na szczęście jest wiele sklepów z sukienkami balowymi i koktajlowymi, gdzie jest ogromny wybór i miła obsługa. Panie pracujące w tego typu butikach zazwyczaj są bardzo przyjazne i same proponują klientkom kreacje w różnych kolorach i o wszelakich krojach. Wiele kobiet decyduje się na zakup sukienki przez internet, ponieważ można znaleźć tam bardzo atrakcyjne oferty, jednak ryzyko jest dosyć duże. Nigdy nie wiadomo jaki dokładnie odcień ma sukienka, czy rozmiar aby na pewno jest dobry, czy dobrze układa się na ciele. Nie wiem, czy warto podejmować tak duże ryzyko, wydaje mi się, że lepiej zdecydować się na zakup sukienki na ważną okazję w sklepie stacjonarnym
Kiedy są ostatki, wesela, sylwester, czy innego rodzaju większe imprezy każdemu zależy na pokazaniu swojego najlepszego wizerunku, każdy się stara o to, żeby jak najlepiej wypaść przed rodziną, przyjaciółmi, poza tym tego typu wydarzenia są dobrą okazją do zawarcia nowych znajomości, a przecież pierwsze wrażenie jest najważniejsze i robi się je tylko raz. Kto wie, może na jednej z takich imprez, spotka się miłość swojego życia? Myślę, że właśnie dlatego podchodzimy do tych przygotowań w tak obsesyjny sposób, starając się ze wszystkich sił, aby wyglądać i czuć się jak najlepiej. Jednak uważam że powinniśmy podchodzić do tego z lekką rezerwą, bo przecież najważniejsza na tego typu imprezach jest dobra zabawa! Nie możemy na każdym kroku przejmować się, czy na pewno wszystko jest perfekcyjne i czy każdemu się podoba nasza kreacja, nie da się wszystkim dogodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here