Dzień Dziecka ulubionym świętem maluchów i rodziców

Choć to banalne stwierdzenie- każdy z nas był kiedyś dzieckiem i każdy z nas pamięta te emocje, kiedy zbliżało się święto wszystkich dzieci. Oczywiście nikt z nas nie musi wpisywać w wyszukiwarce hasła kiedy jest dzień dziecka, gdyż na zawsze wyryta jest w naszej pamięci dzień pierwszy czerwca jako międzynarodowy dzień dziecka. Od najmłodszych lat z utęsknieniem czekamy na to święto, odliczamy dni, delikatnie sugerujemy rodzicom co nam się podoba i co chcielibyśmy otrzymać w prezencie z okazji naszego święta. Będąc jeszcze dzieckiem mamy setki pomysłów na spędzenie tego dnia w wyjątkowy sposób, wyobrażamy sobie najróżniejsze scenariusze i marzymy, aby się spełniły. Kiedy dorastamy wszystko się zmienia, a kiedy sami zostajemy rodzicami niejednokrotnie nie do końca wiemy jak odpowiednio uczcić to święto z naszym dzieckiem. Dlatego warto w jednym miejscu zebrać kilka trafionych pomysłów i sprawdzonych porad jak uczcić święto wszystkich maluchów, aby w odpowiednim czasie móc ten dzień godnie zaplanować.
Kiedy jest dzień dziecka? Oczywiście pierwszego czerwca! Ten dzień praktycznie na całym świecie obchodzony jest tego samego dnia, więc nie ma potrzeby zaznaczać go sobie w jakiś szczególny sposób w kalendarzu. Ale warto kilka dni wcześniej ustawić sobie przypomnienie, aby w dogodnym czasie i bez paniki rozpocząć przygotowania. Wielu rodziców na ostatnią chwilę zostawia na przykład zakup wymarzonej zabawki dla swoich pociech i wtedy często okazuje się, że nie znajdziemy w sklepie dokładnie tego egzemplarza, a na zakupy w Internecie jest już zwyczajnie za późno. Jak wiec się przygotować i co wymyślć na ten dzień?
Po pierwsze- bacznie obserwujmy nasze pociechy, aby wiedzieć czym się interesują. Może lubią kosmos, interesują ich planety i gwiazdy, lubią czytać o odkryciu nowych komet i czy jest życie na Marsie. Jeśli tak, to warto kupić bilety do planetarium, wybrać się na seans z naszym dzieckiem, pooglądać gwiazdy i planety i posłuchać na ten temat w tym magicznym miejscu.
Jeśli nasze dziecko kocha zwierzęta- możemy wybrać się do zoo, taka wycieczka całą rodziną to świetny sposób na spędzenie wspólnie czasu. Po zwiedzaniu zoo możemy iść na pizzę lub lody i na spacer do parku karmić kaczki w stawie. Dużo ruchu na świeżym powietrzu sprawi, że nasz maluch po powrocie do domu smacznie zaśnie z uśmiechem na buzi.
Wymarzona zabawka także będzie idealnym prezentem. Podpytajmy naszych milusińskich o czym marzą, co im się podoba, obserwujmy ich reakcję na reklamy telewizyjne. Kiedy wręczymy naszemu dziecku pudełko z ukochaną zabawką możemy być pewni, że uśmiech nie zejdzie mu z twarzy przez najbliższe dni.
Dzień Dziecka możemy też zaplanować jako wspólnie spędzony czas w gronie rodziny. Odwiedźmy tego dnia dziadków, którzy będą prze-szczęśliwi, że ich ukochany wnusio czy wnusia wpadli w gości i na pewno uraczą ich słodkim poczęstunkiem. Pierwszy czerwca to również początek lata- więc pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom rowerowym. Zaplanujmy fajny dzień pełen atrakcji na świeżym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here