Jak zbudować udany związek

Często zapominamy o dbaniu o związek, wydaje się nam, że kiedy już znaleźliśmy swoją drugą polówkę pomarańczy, to teraz wszystko będzie pięknie, radośnie, szczęśliwie i absolutnie bez żadnych problemów. Niestety z takim podejściem szybko czeka nas gorzkie rozczarowanie.
Kiedy tylko minie pierwsze zauroczenie, zaczniemy zauważać, że ukochana osoba ma nie tylko mnóstwo zalet, ale też wady, które nam przeszkadzają, a co gorsza nasza druga połówka też zda sobie sprawę z faktu, że nie jesteśmy ideałem i oprócz mnóstwa zachwycających cech mamy również kilka lub kilkanaście mniej cudownych, czy wręcz irytujących. To ostatni moment, by zacząć dbać o nasz związek i nie pozwolić, by codzienność zatruły nam wzajemne pretensje i oskarżanie się.
W ciągu roku mamy wiele okazji, by wybrać się na randkę czy też przygotować ukochanemu człowiekowi niespodziankę pozwalającą odkryć na nowo swoje najlepsze cechy. Walentynki obchodzone 14 lutego to już standard dla każdej pary, jednak nie należy ograniczać się jedną tylko datą. W kalendarzu bez trudu możemy sprawdzić kiedy jest dzień mężczyzny i sprezentować naszemu partnerowi prezent, którym może być np. skok ze spadochronu, romantyczna kolacja czy oryginalnie zapakowana butelka whisky. Mężczyźni zazwyczaj nie zapominają o naszym święcie, jakim jest dzień kobiet, dlaczego więc my nie miałybyśmy pamiętać ich święcie? Z pewnością każdy pan będzie zachwycony pamięcią swojej partnerki, o tym jakże często zapominanym święcie.
Również celebrowanie własnych jak i partnera imienin i urodzin z pewnością sprawi nam i naszej drugiej połówce radość i wzmocni partnerską więź między nami.
Chcąc zbudować cudowny związek nie możemy jednak ograniczać się tylko do okazyjnego celebrowania wybranych dni. Oczywiście pamiętanie o rocznicach, urodzinach i innych ważnych dla drugiej osoby datach jest ważne, jednak nie należy zapominać o codzienności.
Wbrew obiegowym opiniom codzienność w związku nie musi być szara i nudna. Przy odrobinie wysiłku, włożonej w budowanie wspólnych nawyków, może się ona okazać kolorowa, przyjemna, a nawet ekscytująca. Codzienna kawa pita wspólnie o poranku, zanim jeszcze rozstaniemy się pędząc każde do swojej pracy, wysłany w ciągu dnia miły sms, czy włożony do kieszeni drugiej osoby liścik z kilkoma miłymi słowami, lub tylko narysowanym serduszkiem cementują uczucie między dwójką ludzi.
Dbanie o relacje to nie tylko wspólnie spędzony czas i troszczenie się o drugą osobę, to również dbanie o siebie. Jeśli zaniedbamy siebie, nasz rozwój i wygląd to również nasz partner może zapomnieć jak wspaniałe jesteśmy i zacząć taktować nas jako oczywistość, nie zaś kobietę swojego życia o którą należy dbać i wciąż zdobywać.
Wyjście od czasu do czasu na kawę z przyjaciółką, czy sprezentowanie samej sobie masażu w spa i wygodne, a jednocześnie przykuwające wzrok ubranie nie tylko nie zakłócą zdrowej relacji między partnerami, ale wręcz ją wzmocnią. W końcu kiedy my będziemy spędzać czas z przyjaciółkami, nasz partner będzie mógł pozwolić sobie na wyjście z kolegami. Pamiętajmy, że bycie w związku nie oznacza zatracenia siebie dla drugiej osoby, ale ciągły rozwój nas samych i naszej relacji, a także wspieranie w tym samym naszego ukochanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here