Kiedy czuć pierwsze ruchy dziecka?

Chwila, kiedy czuć pierwsze ruchy dziecka, zostanie na zawsze doskonale zapamiętana przez każdą przyszłą mamę. To pierwszy moment, kiedy może ona poczuć fizycznie obecność swojego maluszka w brzuchu! Dlatego kobiety czekają z ogromną niecierpliwością, aż nadejdzie ta wyjątkowa chwila. Kiedy czuć pierwsze ruchy dziecka? To pytanie zadaje sobie chyba każda ciężarna! Chciałyby jak najszybciej przekonać się, jakie to uczucie.
Kobiety przywiązują dużą wagę do takich momentów. Większość mam jest bardzo sentymentalnych, a podczas ciąży szalejące hormony powodują, że jest jeszcze bardziej wrażliwa i uczuciowa! Dlatego kiedy czuć pierwsze ruchy dziecka, są niezwykle podekscytowane i potrafią się nawet rozpłakać. Niektórzy tatusiowie przeżywają ten moment tak samo silnie, jak kobiety. W dzisiejszych czasach mężczyźni są często bardzo wrażliwi i uczuciowi, dlatego przywiązują wagę do ważnych chwil w czasie ciąży. Chcą być razem ze swoją kobietą, kiedy czuć pierwsze ruchy dziecka i chcą przeżywać tą piękną chwilę razem z nią! Takie zachowanie ze strony partnera jest bardzo ważne dla kobiety, która dzięki temu wie, że mężczyźnie zależy na niej o na dziecku. To dla niej dowód na to, że jej partner będzie dobrym tatusiem.
Kiedy czuć pierwsze ruchy dziecka? Zazwyczaj dzieje się to między 15 a 22 tygodniem ciąży, a więc w drugim trymestrze. Kobieta czuje już wtedy coraz bardziej swój odmienny stan. Rosnący brzuch u wielu kobiet powoli zaczyna być widoczny. Nie jest on jedynym objawem ciąży. Ciężarna może mieć wyjątkowy apetyt lub wręcz przeciwnie, może mieć problem z przełknięciem czegokolwiek! Każda kobieta inaczej przechodzi ciąże. U każdej z nich w innym tygodniu nadchodzi moment, kiedy czuć pierwsze ruchy dziecka. Czasami dzieje się to wcześniej, czasami później i ciężarna nie powinna się tym szczególnie martwić. Niepokojące jest, jeśli minął już dwudziesty tydzień ciąży i kobieta nadal nie czuje ruchów. W takim wypadku powinna bezzwłocznie udać się do lekarza.
To, kiedy czuć pierwsze ruchy dziecka, zależy również od tego, w którym tygodniu ciąży rzeczywiście jest ciężarna. Niezwykle trudno jest to obliczyć, gdyż kobieta zazwyczaj nie wie, którego dnia zostało poczęte dziecko, a termin wyznaczony przez lekarza nie jest dokładny i oblicza się go na podstawie miesiączki.
Kiedy czuć pierwsze ruchy dziecka, przyszła mama jest bardzo wzruszona. Czekała na to wydarzenie długi czas, dlatego przeżywa tak ogromne emocje. Często na początku ruchy są tak delikatne, że trudno je rozpoznać. Dlatego kobieta może nawet nie wiedzieć, że to, co odczuwa, to poruszające się dziecko!
Fajnym pomysłem jest zapisanie sobie daty, kiedy czuć pierwsze ruchy dziecka. Po pewnym czasie czytanie wspomnień może sprawić kobiecie mnóstwo radości. Warto zapisywać także inne ważne wydarzenia, takie jak pierwsze słowa narodzonego już dziecka czy jego pierwsze kroki. Dzień, kiedy czuć pierwsze ruchy dziecka, należy do najważniejszych momentów w czasie całej ciąży, więc warto o nim nie zapominać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here