Macierzyństwo - jak wspomóc starania o dziecko

W życiu niemal każdej kobiety przychodzi czas, kiedy przestaje jej wystarczać satysfakcja z pracy, mąż czy partner to jakoś tak za mało, a zwierzęcy pupil przestaje być wystarczający. Krótko mówiąc, kiedy zaczyna marzyć o małym człowieczku, który będzie w sobie łączył ją i jej drugą połowę, którego pierwszym słowem będzie „mama”, który pozwoli jej się zrealizować w zupełnie nowy sposób.
Pragnienie posiadania dziecka od zarania dziejów wpisane jest w kobiece serce. Są kobiety które pragną dziecka od najwcześniejszych lat, są i takie, w których instynkt macierzyński odzywa się dużo później. Zdarza się, że kobieta sama jest zaskoczona nagłym pojawieniem się tęsknoty za tuleniem w ramionach malutkiego człowieka, który będzie zawierał w sobie cząstkę jej samej i którego pojawienie się obróci jej dotychczasowe życie do góry nogami.
O ile dużo mówi się o antykoncepcji i zapobieganiu ciąży, o tyle już w temacie starania się o dziecko trudniej poszukać wiarygodne informacje w gronie znajomych. Zupełnie, jak gdyby zajście w ciążę zawsze odbywało się szybko, bez starań, niemal mimowolnie.
Oczywiście zdarza się, że kobieta stwierdza, że jest w stanie błogosławionym niemal od razu po rozpoczęciu starań o dziecko, czy też odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Co jednak mają zrobić te panie, które bardzo pragną dziecka, jednak usilne starania mające na celu zajście w ciążę nie dają oczekiwanego efektu, a zamiast dwóch pasków na teście ciążowym pojawiają się tylko kolejne kłótnie zestresowanych bezskutecznymi staraniami partnerów?
Przede wszystkim, jeśli mamy w planach posiadanie dziecka, nawet w odległej przyszłości, warto już dziś zainteresować się funkcjonowaniem własnego organizmu. Informacja o tym, kiedy jest owulacja, które dni są płodne, a które nie, wbrew pozorom nie oznacza małżeńskiego kalendarzyka używanego jako sposób na zapobiegnięcie niechcianej ciąży. Znajomość własnego ciała i jego działania zdecydowanie pomaga w osiągnięciu celu jakim jest ciąża. Umiejętność precyzyjnego oznaczenia dni płodnych w cyklu miesięcznym kobiety zaczyna być doceniana przez wiele pań, które pragną dziecka i nie chcą zdawać się w swoich staraniach na przypadek czy łut szczęścia.
Warto skorzystać z kursów NPR czyli naturalnego planowania rodziny, nie tylko w celu oznaczenia dni, kiedy można bezpiecznie uprawiać seks, bez ryzyka zajścia w ciążę, ale również po to, aby gdy już zdecydujemy o powiększeniu rodziny, móc zwiększyć swoje szanse poprzez współżycie w dni płodne. Oczywiście nie oznacza to, że należy ograniczyć swoje współżycie tylko do dni płodnych, jednak ich znajomość we własnym cyklu może być dla starającej się o dziecko kobiety ważną informacją.
Podejmując starania o powiększenie swojej rodziny należy pamiętać również o bardziej przyziemnych sprawach, takich jak odpowiednia dieta czy zażywanie kwasu foliowego, a w wypadku przyjmowanych na stałe leków skonsultowanie ich dalszego przyjmowania z lekarzem specjalistą. Warto też już wcześniej poszukać ginekologa, który pomoże w staraniach o dziecko, a w przyszłości poprowadzi naszą ciążę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here