Szczęście jest obok, wyciągnij rękę...

Każdy z nas jest inny. Mamy różne charaktery, poglądy polityczne czy sposób życia. Różnimy się kolorem skóry czy wyznawaną religią.
Wszyscy jednak mamy pewne wymagania.
Odnośnie wymarzonej pracy, jakości posiłku w restauracji czy punktualności autobusu. Wymagamy również od innych… Aby byli na czas, aby zawsze nas wspierali, lecz nie oceniali, aby nigdy nie zawiedli.
Często jest jednak tak, że wymagamy od wszystkich, tylko nie od siebie.
Z dnia na dzień nasze oczekiwania względem innych rosną. Chcemy mieć dobrą pracę, ale często jedyne co robimy, to narzekamy na obecną. Obiecujemy sobie, że kiedyś będziemy szczęśliwi, zamiast zacząć pracować nad tym jeszcze dzisiaj.
Nigdy nie wiadomo co będzie jutro. Jeśli zależy nam na zmianach, to musimy zacząć od siebie. Ciężko w to uwierzyć, jeśli za każdym razem nasze niepowodzenia próbujemy przerzucić na innych…
Spóźniłam się do pracy, bo autobus się zepsuł…. Nie przygotowałam się do sprawdzianu, bo koleżanka nie pożyczyła mi notatek…. Rozstałam się z chłopakiem, bo nie zgadzał się z moimi poglądami…
Szukamy winy w innych, jednak najczęściej to my sami jesteśmy autorami własnych porażek.
Powtarzanie sobie, jak mantry, że kiedyś będziemy szczęśliwi, jest bardzo dziecinne.
Jeśli zależy Ci na lepszej pracy, zacznij jej szukać. Jeżeli nie masz odpowiednich kwalifikacji, zdobądź je! Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Poszukaj wśród znajomych, być może u nich w firmie zwolniło się stanowisko, które Cię interesuje. Zapytaj o pomoc, ale nie licz, że ktoś zrobi coś za Ciebie. Weź życie we własne ręce.
Narzekasz, że jesteś samotny? Nie masz szczęścia w miłości, albo trafiasz na samych beznadziejnych kandydatów? A może po prostu masz zbyt wygórowane oczekiwania?
Życie jest proste! Chcesz się zakochać? Wyjdź do ludzi, ale też nie oczekuj niemożliwego. Nie zrażaj się przy pierwszym spotkaniu, jeśli okaże się, że osoba, z którą się spotkałeś ma parę nadprogramowych kilogramów lub zupełnie inne zainteresowania niż Ty.
Daj jej szansę, porozmawiajcie, poznajcie się. Pierwsze wrażenie często bywa bardzo mylne.
Nawet jeśli okaże się, że nie ma pomiędzy Wami chemii, może zostaniecie przyjaciółmi. Życzliwych nam osób nigdy za wiele, czyż nie?
Najważniejsze, aby wziąć życie we własne ręce, nie czekać, że kiedyś będziemy szczęśliwi, tylko o to szczęście samemu zabiegać. To my jesteśmy odpowiedzialni za nasza życie, nikt inny.
Wieczne narzekanie może nam tylko zaszkodzić, sprawić, że będziemy postrzegani jako marudy, z którymi nikt nie będzie chciał mieć nic wspólnego. Trzeba myśleć pozytywnie!
Pada deszcz? To nic, jutro na pewno wyjdzie słońce. Nie udało się tym razem ? No trudno, następnym razem bardziej się przyłożę.
Warto pracować nad sobą, dostrzegać swoje błędy i starać się na nich uczyć. Nie jest to proste, ani przyjemne, ale takie właśnie jest życie. Nie zawsze przynosi same sukcesy, dlatego ważne jest, żeby wyciągać lekcję z każdej porażki.
Szczęście jest ulotne, dlatego cały czas trzeba o nie zabiegać. Nie jutro, w przyszłym tygodniu czy za rok. Dzisiaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here